Vyhodnotenie návštevnosti Aquatherm Nitra® 2023

Medzinárodný odborný veľtrh vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky.

 


7. – 10. február – Výstavisko Agrokomplex Nitra

Vážení obchodní priatelia, vážení vystavovatelia,

dovoľte mi úvodom tohtoročného záverečného vyhodnotenia 22. ročníka veľtrhu trochu vykradnúť sám seba z posledného vydania našich Aquatherm Timesov a použiť fragment svojho stĺpika, ale len v inom čase… „bolo to super! Bolo super to, že sme mohli pre Vás organizovať už dvadsiaty druhý ročník a v rovnakom rozsahu a veľkosti ako pred covidom, navyše po štvorročnej pauze, ktorá sa nám zdala nekonečná„. Bola super aj rekordná návštevnosť úplne nad rámec našich očakávaní, bolo super byť spolu s Vami obklopení usmievavými ľuďmi, ktorí sa v mnohých prípadoch stretli po štyroch rokoch aj prvýkrát. Bolo super sa vyhýbať frontom na každom kroku, bolo super upokojovať návštevníkov nech „dajú“ dlhý front pri pokladniach. Bolo super stretávať v uličkách našich klientov zo Slovenska a Česka, ktorí sa prišli na nás len pozrieť. Bolo super počuť medzi návštevníkmi v netradičnej miere toľko cudzích jazykov. Bolo super vidieť všetko to, čo ste pre odbornú i laickú verejnosť pripravili. Bolo to jednoducho super a bolo super v Nitre byť tento rok s Vami všetkými.

Ešte raz veľmi ďakujeme za spoluprácu a musím poďakovať aj všetkým svojim kolegom a tiež našim partnerom, odviedli skvelú prácu! Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Vami, ako pri Aquatherme v Praha budúci rok, tak aj pri prípravách dvadsiateho tretieho ročníka veľtrhu Aquatherm Nitra 2025. A nižšie aj zopár podrobnejších informácií o tohtoročnom ročníku.

Za MDL Expo s.r.o., Michal Drážďanský

Pozrite sa s nami do Nitry... do mesta aj na veľtrh

Videá z veľtrhu

– investigácia z dielne profíkov zo Staré Boleslavy TU … 5,40min

– prehliadka veľtrhu z dielne TZB info.cz TU … 9,56min

– celý program TV štúdia TU … 3h 57min

Fotogaléria z veľtrhu

– 335 fotiek zo všetkých dní veľtrhu a niečo navyše

– nenašli jste se? Pošlete fotku doplníme

BOLO TO SUPER

Z čoho sa skladala reklamná kampaň?

Nižšie nájdete základné body tohtoročnej kampane:

Online kampaň

1. octóbra 2022 sme spustili nový web, ktorý spolu s internetovou kampaňou realizovala spoločnosť Appli Development s.r.o.

Webová prezentácia

Súčasťou reklamnej kampane bolo aj spustenie nového webu Aquatherm Nitra. Pri návrhu štruktúry bol kladený dôraz predovšetkým na prehľadnosť, užívateľskú prívetivosť a odovzdanie jasnej správy o zameraní veľtrhu, témach, ktoré môžu návštevníci očakávať, a možnosti získať vstupenku zadarmo.

79 111

Návštevnosť

55 673

Užívateľov

18 441

Vstupenok

Reklama vo vyhľadávačoch

V rámci online reklamy prebiehala kampaň vo vyhľadávačoch Google a Zoznam. Cieľom bolo rozšíriť povedomie o veľtrhu a technológiách, ktoré vystavovatelia budú ponúkať.

2 945 742

Zobrazenie

30 823

Kliknutí

Reklama na sociálnych sieťach

Reklamná kampaň formou akvizície a remarketingu užívateľov prebiehala na sociálnych sieťach Facebook a LinkedIn. Ďalej prebiehala formou príspevkov intenzívna kampaň na Facebooku TU a Instagrame TU.

1 498 610

Zobrazenie

11 351

Kliknutí

E-Newsletter

Cielená distribúcia formou e-Newslettera na overené kontakty návštevníkov z roku 2014 až 2019. Celkom osemkrát sme poslali newsletter na cca 20 000 emailových adries.

Offline kampaň

Tlačová kampaň

Tlačovú kampaň sme realizovali priamo s našimi mediálnymi partnermi. Vybraný zoznam periodík, kde sa PR článok alebo inzerát na Aquatherm Nitra 2023 objavil nájdete ZDE.

Billboardy

180 billboardov vo veľkých mestách a na hlavných cestných ťahoch po celej Slovenskej republike. Vzorku pár vybraných billboardov s ich vizuálom nájdete TU.  

Rozhlasová reklama

V čase od 19. januára do 8. februára bolo o veľtrhu Aquatherm v rádiu počuť celkom 270-krát formou rozhlasového reklamného spotu. Vypočujte si ho  na našej stránke TU.
estav2

Živé vysielanie z veľtrhu

V utorok a stredu portál estav.tv a TZB-info v spolupráci s MDL EXPO vysielalo naživo rozhovory s odborníkmi a vystavovateľmi priamo z priestorov veľtrhu. Pozrite sa na 16 rozhovorov, komentáre a novinky. Celý program TV štúdia TU … 3h 57min

timesy

Aquatherm Times

V rámci cielenej reklamy sme opäť pripravili noviny Aquatherm Times, jedno číslo zhruba jeden mesiac pred začatím obsahujúce veľtržnú prílohu s kompletným zoznamom vystavovateľov a prehľadom sprievodného programu. Distribúcia prebiehala prostredníctvom Slovenskej pošty na cielené poštové adresy návštevníkov z roku 2013 až 2019. Celkom bolo distribuovaných 25.000 ks výtlačkov.

Aká bola návštevnosť veľtrhu Aquatherm Nitra® 2023?

1.

2.

3.

4.

1. deň veľtrhu

Prvý deň veľtrh navštívilo celkom 3 343 návštevníkov

2. deň veľtrhu

Druhý deň veľtrh navštívilo celkom 6 649 návštevníkov.

3. deň veľtrhu

Tretí deň veľtrh navštívilo celkom 5 026 návštevníkov.

4. deň veľtrhu

Štvrtý deň veľtrh navštívilo celkom 2 881 návštevníkov.

Celková návštěvnost: 17 899

Celkom vzrástol počet návštevníkov oproti roku 2019 o 20 %. Uvedený počet celkovej návštevnosti definuje unikátnych návštevníkov – duplicitné záznamy boli odstránené, tzn. viacnásobná účasť jedného návštevníka počas veľtrhu je započítaná iba raz.

Sme späť a sme pripravení na ďalšiu „jazdu“ s názvom Aquatherm Praha 2024 :). Ďakujeme Vám!

Výsledky ankety medzi návštevníkmi

V popredí záujmu návštevníkov boli predovšetkým odbory vykurovanie, obnoviteľné zdroje energie, tepelné izolácie (41 % návštěvníkov), zdravotechnika (20 % návštevníkov) a vzduchotechnika a kimatizácia (16 % návštevníkov).

Partneri veľtrhu Aquatherm Nitra® 2023

Veľtrh Aquatherm Nitra® 2023 sa konal pod záštitou:

Hlavní partneri veľtrhu:

Partneri veľtrhu:

Mediálni partneri veľtrhu:

Aquatherm-nitra.com